Lomi  Oluea – moc dotyku pobudzająca Twoją wewnętrzną siłę (jedyny taki masaż w Grudziądzu)

        Lomi Oluea to hawajska praca masażu z całym ciałem. Lomi Lomi to coś więcej niż masaż – jest nieskończenie delikatny, ale potężny jak fale morza. Dotyka ciała i duszy i jest niezapomnianym przeżyciem. Oluea oznacza – wznosić doliny i opuszczać wzgórza. Inaczej mówiąc prostować twarde  i napięte miejsca oraz ujędrniać i wzmacniać osłabione. Oluea to również: „zmniejszyć obciążenia, które spoczywają na tobie”. Oluea uwalnia napięcia z ciała, w szczególności opieką jest otaczany tułów: plecy, brzuch, klatka piersiowa, a także kończyny, głowa, szyja i twarz. Wykonywane są tu specjalne rotacje na głównych stawach i kręgosłupie szyjnym.  Lomi Lomi to masaż całościowy. Podczas jego wykonywania omija się miejsca intymne, które nigdy nie są odkrywane. Oprócz rąk masażysta używa do masażu miękkich części przedramion, całe jego ciało jest używane jako „dźwignia”. Wokół stołu terapeuta wykonuje rodzaj tańca „Fly„, dzięki któremu ruchy w masażu są płynne, a osoba dająca masaż nie odczuwa wyczerpania.
Lomi Lomi to dotyk płynący prosto z serca. Wibracja płynąca w trakcie tego masażu dociera do zakamarków duszy odsuniętych i zapomnianych. Uwalniane są blokady na poziomie fizycznym i emocjonalnym.
Jednym z pierwszych hawajczyków, który zdecydował się podzielić ze światem zachodnim metodami pracy z ciałem pochodzącymi z obszaru wysp Pacyfiku był Abraham Kawai’i. Postawił sobie za cel przystosować metody hawajskie do miejsc, w których aktualnie przebywał, aby były jak najbardziej internacjonalne. Robił to z szacunkiem dla obyczajów amerykańskich czy europejskich, uwzględniając ich inne podejście do nagości czy samego dotyku.`Oluea to nurt, w którym masaż dopasowany jest do otaczających  nas warunków, czyli nie jest wymagany hawajski strój masażysty i inne hawajskie akcesoria, najważniejsza jest ciepło, komfort, higiena i estetyka. Różnie też nazwał style, których uczył. Najważniejsze było to, aby trening przyszłego masażysty pokazywał jego cały potencjał, wewnętrzną wiedzę i wartość. Prezentowany nurt przekazał mi Radosław Łoziński, który pobierał nauki u żony Abrahama Kawai’i – Ho’okahi Tamara, która prowadzi zajęcia Kahuna Bodywork tak, jak uczył ją tego jej mąż.

 

        Uważam, że cudownym wprowadzeniem do Lomi Lomi jest peeling z soli pochodzącej z oceanu. Całe ciało jest dokładnie nacierane odpowiednią mieszanką, uwalniając je od nagromadzonych toksyn, poprawia się kondycja skóry, jej elastyczność i nawodnienie. Sól ma również właściwości łagodzące stres. Należy pamiętać o czysto fizycznych właściwościach takich jak ścieranie martwego naskórka i zmniejszenie cellulitu. Sól to bogate źródło minerałów takich jak jod, magnez, wapń, żelazo.
     Tak oczyszczone ciało fizyczne i duchowe jest idealnie przygotowane na dotyk masażu Lomi `Oluea.
    Dzielenie się dotykiem masażu Lomi Oluea stało się dla mnie ogromną pasją. W tym cudownym masażu mogę dzielić się tym co czuję do świata… łagodność, miłość i ogromną wdzięczność do Wszechświata za prowadzenie tą drogą. Wzrastam również w dążeniu do doskonalenia swoich umiejętności. Zapraszam do kontaktu.